Czym kierować się, wybierając zegar ścienny do salonu?

ZEGAR ŚCIENNY MC90100 50CM

Salon to miejsce, które musi prezentować się w sposób wyjątkowy, a nawet perfekcyjny. Oznacza to, że każdy element jego wyposażenia powinien zostać dobrze dobrany i to również pod kątem jego aranżacji. Zasada ta dotyczy również zegara ściennego, który winien łączyć w sobie cechy funkcjonalne i dekoracyjne.

Czytelna konstrukcja

Funkcjonalny zegar ścienny do salonu (sprawdź taki model) powinien być przede wszystkim czytelny. Owszem, można postawić na bogato zdobione i niecodzienne rozwiązania, ale muszą one pozwalać na szybkie i łatwe odczytanie bieżącej godziny. Ważne jest również to, aby zegar ten w miarę możliwości posiadał cyfry, które pozwolą na dokładne sprawdzenie godziny. Modele, w których tarcza nie zawiera cyfr, można przeznaczyć do kuchni lub sypialni.

Zegar od strony akustycznej

Niektóre zegary generują dość irytujący dźwięk, który powstaje w elektrycznie napędzanym mechanizmie. Nie warto takich modeli wybierać do salonu, w którym to powinna panować cisza i spokój. Lepiej postawić na modele, które emitują dźwięk w momencie przesunięcia się sekundnika. Charakterystyczne „cykanie” pozwala się uspokoić i znacznie poprawia komfort życia w domu.

Model podświetlany? Czemu nie!

Ciekawą propozycją są podświetlane zegary ścienne do salonu. I choć są to w większości modele zasilane bateryjnie, to większość z nich jest w stanie wygenerować całkiem solidny strumień światła. Dzięki temu nie trzeba nocą włączać oświetlenia głównego, by móc zobaczyć, która jest godzina. I jeszcze jedno: w zegarach tych podświetlenie to aktywuje się na skutek zagwizdania lub klaskania. Naturalnie ważne jest też, aby w pomieszczeniu było odpowiednio ciemno.

Pomysłowe, funkcjonalne i piękne – takie powinny być zegary ścienne do salonu. Dzięki temu stanowią one integralny element wyposażenia salonu, tworząc z nim aranżacyjną całość.