Czym wyróżniają się nowoczesne baterie wannowe?

bateria do wanny

Nowoczesne baterie wannowe wyróżniają się nie tylko oryginalnymi kształtami i wysokiej jakości materiałami. Producenci coraz częściej zaskakują niesamowitą funkcjonalnością i praktycznymi rozwiązaniami.

Baterie ze składaną wylewką

Składane wylewki jeszcze kilka lat temu spotkać można było jedynie w kuchni. Warto wyraźnie zaznaczyć, że tego typu rozwiązanie ma bardzo praktyczne znaczenie także w wannie. Dzięki składanej wylewce można liczyć na pełny komfort w czasie kąpieli. Jest to doskonałe rozwiązanie dla dzieci i starszych osób, które chcą ograniczyć ryzyko uderzenia się o wystające części armatury.

Nowoczesne syfony

Bateria wannowa może posiadać również specjalny syfon wannowy przelewowo-odpływowo-napełniający. Jest to bardzo ciekawe i niesłychanie przydatne rozwiązanie, dzięki któremu można napełnić wannę przez odpływ albo przelew. Opisywany syfon przypadnie do gustu osobom, które chcą stworzyć subtelną przestrzeń kąpielową.

Niezawodna bateria termostatyczna

Standardem w dzisiejszych czasach jest termostatyczna bateria wannowa, która odpowiedzialna jest za utrzymanie stałej temperatury wody. Pamiętać należy również o tym, że dzięki baterii z mechanizmem termostatycznym można zaoszczędzić wodę. W dzisiejszych czasach jest bardzo duża moda na ekologiczne technologie, dlatego też tym bardziej warto rozejrzeć się za bateriami z termostatem. Nowoczesne baterie z zamontowanym termostatem są bardzo bezpieczne i wygodne w użytkowaniu, dzięki czemu z ich dobrodziejstwa mogą skorzystać małe dzieci i osoby starsze.

Kran wannowy

Wybierając kran wannowy warto zwrócić uwagę nie tylko na jego design, ale również na funkcjonalność. Jeżeli wanna ma być wykorzystywana jako kabina prysznicowa, to warto rozejrzeć się za bateriami z deszczownicą. Jest to specjalny element, który montuje się za pomocą wysięgnika, dzięki któremu w każdej chwili można ustawić optymalną wysokość. Nowoczesna bateria wannowa powinna zagwarantować także odpowiednią klasę przepływu. Mało osób zdaje sobie sprawę również z tego, aby zwrócić uwagę na akustyczne rozwiązania. Głośno pracujące baterie mogą przeszkadzać sąsiadom.