Funkcjonalne i stylowe – uchwyty do mebli

uchwyty do mebli

Po generalnym remoncie zwykle przychodzi czas na zadbanie o szczegóły. Do tej grupy należą uchwyty meblowe. Jakie funkcje pełnią? Jakie rodzaje można kupić w sklepach? Dlaczego warto podejść do tego tematu poważnie?

Styl i wykończenie wnętrza – rola uchwytów do mebli w pomieszczeniu

Drobne elementy mają moc. Uchwyty do mebli zdecydowanie należą to tych rzeczy, na które zwraca się uwagę, wchodząc do danego pomieszczenia. Z pozoru niebyt widoczne, a jednak są tym, co tworzy pewnego rodzaju harmonię – oczywiście w połączeniu z innymi akcesoriami i elementami wystroju. Nie można również zapominać o tym, że uchwyty do mebli pokojowych są praktycznym rozwiązaniem. Pozwalają bezproblemowo otworzyć szafę. Przydają się zarówno dla osób, które cenią sobie wygodę we własnych czterech kątach, jak i w przypadku posiadania szklanych lub laminowanych drzwi lub dodatków. Funkcjonalne uchwyty do szafek pozwalają zachować czystość mebli – dzięki nim nie pozostawia się nieestetycznych odcisków palców na powierzchni mebla.

uchwyty do szafek

Jakich uchwytów do mebli pokojowych szukać w sklepie?

Dostępnych jest bardzo wiele modeli. Uchwyty do szafek oferuje sklep internetowy Belmeb. W asortymencie dostępne są m.in. uchwyty chromowane, drewniane, miedziane i ceramiczne, a także gałki, krawędziowe, wpuszczane, podłużne i muszlowe elementy. Bez problemu można więc dobrać coś, co będzie pasować do danego wnętrza i wprowadzi stylową atmosferę.