Jak wybrać podpórki pod półki? Kilka praktycznych wskazówek

mocowanie półki

Jak wybrać podpórki pod półki?

Podpórki pod półki, mogą mieć różnorodną zdolność udźwigu, mogą być także pojedyncze albo podwójne. Na tym jednakże nie kończą się różnice między wybranymi modelami. Inne mocowanie półek wybierzemy do małej sosnowej półeczki, inne zaś do podpierania szafek znajdujących się w garderobie. Jaka podpórka pod półkę będzie zatem najbardziej odpowiednia?

Rodzaje podpórek pod półkę i ich zastosowanie

Zwykle podpórki można podzielić na rodzaje z uwagi na ich zastosowanie. Według wymienionej zasady, inną podpórkę należy zastosować w wypadku montowania sprzętu RTV, a inną w roli technicznego wspornika pod półkę w pomieszczeniach gospodarczych. Osobną sprawą są elementy o charakterze dekoracyjnym, które jak można się domyślić, wprowadzają dodatkową estetykę do wybranego wnętrza. Warto, abyśmy mieli na uwadze, iż istnieją także podpórki mające uniwersalne zastosowanie. Świetnie sprawdza się w przypadku większości konstrukcji, gdyż dobrze utrzymują półki.

Typ podpórki

Podpórki można także podzielić z uwagi na ich typ. Wyróżnić można zatem podpórki pod półki, które sprawdzą się do montowania półek szklanych, z płyty meblowej albo metalowych. Od rodzaju zastosowanego surowca zależeć będzie budowa danej podpórki i jej funkcje dodatkowe.

Miejsce montażu

Elementy te różnią się także między sobą, jeżeli chodzi o miejsce ich montowania. Część podpórek nadaje się do klasycznego użycia w ścianie. Inne zaś należy zamontować za każdym razem w suficie. Do podpórek specjalistycznych zaliczyć można te, które przewidziano do zawieszania rowerów czy też montowania telewizorów.