Jakie plakaty do pokoju dziecka wybrać?

plakaty do pokoju dziecka

Duża dostępność, stosunkowo niskie ceny i ogromny wybór wzorów powoduje, że plakaty dla dzieci powoli dominują rynek ozdób, wyprzedzając nawet tradycyjne obrazy. Jak więc odnaleźć się w morzu propozycji i znaleźć idealny plakat do pokoju dziecięcego? 

Dlaczego warto kupić plakat do pokoju dziecka?

W dzisiejszych czasach powoli odchodzi się od krzykliwych kolorów ścian, pstrokatych zabawek i chaosu w pokojach dziecięcych. Otoczenie dziecka staje się bardziej wyciszone, minimalistyczne i przystosowane przede wszystkim do pomocy w rozwoju pociechy. Ciekawym pomysłem urozmaicenia wnętrza mogą być obrazki. Plakaty do pokoju dziecka sprawią, że pokoik stanie się jeszcze bardziej przytulny a ze ścian spoglądać będą na dzieci ukochane postaci z filmów animowanych i kreskówek.

Jak wybrać plakat do pokoju chłopca?

Przy wyborze odpowiedniego wzoru powinniśmy sugerować się przede wszystkim wiekiem chłopca. Dużą popularnością w pokojach najmłodszych cieszą się minimalistyczne plakaty utrzymane w skandynawskim stylu, o delikatnych, neutralnych lub pastelowych barwach. Z kolei dobrym pomysłem dla starszych pociech mogą być plakaty ich idoli bądź ulubionych postaci z bajek.

Przykładowe propozycje wzorów, które mogą znaleźć się na plakatach:

  • Ułatwiające naukę czytania;
  • Samochody;
  • Krajobrazy;
  • Zwierzęta;
  • Superbohaterowie;
  • Bohaterowie bajek.

Popularne są również kolorowe wzory geometryczne i abstrakcyjne, które stymulują kreatywność dzieci od najmłodszych lat. Wybierając plakat do pokoju chłopca warto dowiedzieć się co mu się podoba i jakie są jego zainteresowania. Każde dziecko ucieszy coś innego, choć istnieją propozycje, które spodobają się zdecydowanej większości.