Plakaty do wnętrz. Jak je odpowiednio dobrać?

Na ostatnim etapie projektowania wnętrz projektanci chętnie sięgają plakaty do salonu. Plakat to papierowy plakat z nadrukowanym błyszczącym obrazem. Nie każdy może sobie pozwolić na drogie dekoracje, a plakaty są świetnym rozwiązaniem, aby przekształcić pokój z połyskiem i smakiem. Patrząc na ulubione plakaty w pokoju można wiele powiedzieć o jego właścicielu: jego stylu, hobby, zainteresowaniach i charakterze.

Zalety dekorowania plakatami:

  • Cena jest znacznie niższa niż obrazu;
  • Plakat do salonu nie wymaga drogich oprawek – świetnie wygląda w zwykłych oprawkach lub nawet bez nich;
  • Różnorodność stylów, tematów, odmian obrazów: plakaty reklamowe, wizerunki zwierząt, ludzi, obrazy z filmów, postaci z komiksów, znaki, cytaty, reprodukcje znanych obrazów, fotografie, itp.
  • Na jednej ścianie można umieścić dużą ilość plakatów lub jeden duży kolaż.

Ważne jest, aby wybrać plakaty, które idealnie pasują do wnętrza i zdobią je, nie przytłaczając, ale uzupełniając ogólny styl. Paleta barw powinna współgrać z wnętrzem, tworząc spójny obraz, który korzystnie oddziałuje na domowników.

Nowoczesne plakaty do salonu

Popularnym trendem są plakaty z napisami. Ujawniają one indywidualność, ponieważ używają słów i zwrotów, które są dokładnie tym, co lubi właściciel pokoju. Takie plakaty motywują lub podkreślają przynależność do czegoś. 

Czarno-białe, nowoczesne plakaty do salonu zawsze przyciągają wzrok. Wyglądają luksusowo i imponująco. Są dobrzy używać jeżeli pokój wystrój zawiera zbyt wiele jaskrawych kolorowych meble i kolorowych akcesoria, ten czarno-białe obrazki harmonizują przestrzeń bez robić mię spojrzenie zbyt ciężki. Plakaty z obrazami akwarelowymi wyglądają bardzo delikatnie i romantycznie.

Doskonale uzupełniają styl prowansalski lub skandynawski. Świetnie pasują do sypialni lub kącika wypoczynkowego. Akwarelowe motywy podkreślają subtelny gust właściciela, są miłe dla oka i nie przeciążają przestrzeni.

Nowoczesne plakaty do salonu dostępne na https://www.galeriaplakatu.com/plakaty-do-salonu