Urządzamy dziecku miejsce do nauki

lampa-biurkowa-tolomeo-micro

Kiedy dziecko idzie do szkoły, jasne staje się, że dużą część dnia będzie spędzało przy biurku odrabiając lekcje i szykując się na kolejne dni w szkole. Trzeba więc odpowiednio zaaranżować dziecku taką przestrzeń, aby nauka była dla niego komfortowa i przyjemna. Przede wszystkim w dziecięcym pokoju musi znaleźć się biurko, ale także szafki i półki na wszystkie książki, no i odpowiednia lampka na biurko.

Biurko dla dziecka

Biurko będzie służyło dziecku zarówno do pracy z komputerem, jak i siedzenia nad książkami czy zeszytami. Musi być więc odpowiednio duże, aby było na nim miejsce i na komputer, drukarkę, lampkę biurkową i na rozłożenie podręczników. Oprócz tego w biurku przyda się szuflada na wszystkie niezbędne przybory i szafka na książki. Ewentualnie półki na książki można zawiesić nad biurkiem, jeśli jest taka możliwość. Biurko należy wybrać odpowiednie do wieku dziecka, tak samo, jak krzesło. Krzesło musi być wygodne i dopasowane do wzrostu dziecka, by utrzymywało prawidłową postawę przy siedzeniu i nie garbiło się. Krzesło powinno też dać się wsunąć we wnękę pod blatem biurka, dzięki czemu nie będzie zajmowało miejsca, gdy dziecko nie będzie się uczyło.

Oświetlenie biurka najważniejsze

Najważniejszą kwestią oprócz krzesła jest także oświetlenie biurka. Na rynku dostępne są różnorodne lampki biurkowe – zarówno stojące, jak i przykręcane do biurka oraz z żarówkami o różnej mocy. Dobrze by było, aby światło było regulowane. Lampka powinna być ustawiona tak, aby dziecko nie rzucało sobie na zeszyty własnego cienia. Poza tym ważne jest też, po której stronie umieszczona zostanie lampka. Dla praworęcznego dziecka powinna być po prawej stronie, a dla leworęcznego po lewej. Warto zainwestować w lampkę, którą można wyginać, w celu dogodnego jej ustawienia. Wtedy dziecko samo będzie mogło ustawić sobie lampkę tak, jak będzie mu to odpowiadało. Poznaj duży wybór lampek na stronie sklepu elampy.