Właściwości fotelów uszak

fotel uszak

Fotel uszak cieszy się w ostatnich latach bardzo dużym zainteresowaniem. Fotel jest masywny, ale mimo to ma przemyślane proporcje, które sprawiają, że wydaje się lekki. Wysokie oparcie, komfortowe siedzenie oraz wysokie podłokietniki to cechy charakterystyczne dla fotela uszak. To właśnie dzięki smukłym nóżkom fotel nie wydaje się ciężki.

Co to jest fotel uszak?

Warto też wspomnieć, że nie zagraca wolnej przestrzeni i zajmuje naprawdę mało miejsca. Do mieszkań oraz domów fotele uszaki wybierane są bardzo chętnie. Najlepiej korzystać z usług sprawdzonych i renomowanych producentów działających na rynku od dłuższego czasu. Skandynawski fotel uszak z tego sklepu doskonale sprawdzi się w minimalistycznej aranżacji o bardzo surowej formie. Do takiego miejsca najlepiej kupić szary fotel. Skandynawskie fotele nie muszą być wcale nudne, jeśli załatwi się do nich odpowiednio dobrane dodatki. W nowoczesnym domu perfekcyjnie będzie wyglądać czerwony fotel uszak. Warty polecenia jest również fotel w kolorze butelkowej zieleni, który wyróżnia się mocno na tle innych podobnie jak pudrowy róż. Każdy bez większych problemów może znaleźć coś dla siebie, ponieważ wybór jest naprawdę duży. Fotel uszak to wyjątkowa konstrukcja wśród mebli wypoczynkowych. Można śmiało powiedzieć, że fotel uszak zapewnia maksymalny poziom wygody.

Zalety fotelów uszak

Siedzi się naprawdę wygodnie, ponieważ siedzisko jest szerokie i miękkie. Warto jasno podkreślić, że na czterech smukłych nóżkach, oparta jest cała konstrukcja. Nóżki są smukłe, ale jednocześnie bardzo wytrzymałe, dlatego nie trzeba się martwić o przewrócenie. Oparcie posiada tak zwane skrzydła, czyli charakterystyczne uszy dla tego modelu. Trzeba też dodać, że w niektórych modelach oparcie jest delikatnie wygięte. Bez wątpienia dla kręgosłupa jest to doskonałe podparcie. Oparcie jest wysokie, dlatego można uniknąć bólu głowy lub części szyjnej. W sezonie jesiennym i zimowym można postawić fotel w okolicy kominka. Siedząc w takim fotelu, można się dobrze zrelaksować. Do wnętrz reprezentacyjnych jest to mebel idealny.