Zalety lamp elewacyjnych

lampa elewacyjna

Zużycie energii i konstrukcja opraw oświetleniowych odgrywają ogromną rolę. Modele muszą być opłacalne i muszą dobrze pasować do ogólnego wyglądu budynku. Lampy elewacyjne spełniają te wymagania w możliwie największym stopniu. Sprawdziły się one w praktyce. Cena jest również bardzo niska.

Wymagania techniczne

Jeśli szukasz opraw oświetleniowych, lampy elewacyjne są właściwym wyborem. Pozwalają one wyeksponować poszczególne detale struktury architektonicznej, zwrócić uwagę innych na dany obszar, stylowo podkreślić rangę budynku, ułatwić i zwiększyć bezpieczeństwo poruszania się po zmroku w jego otoczeniu.

Ze względu na ich specyficzne umiejscowienie, lampy elewacyjne muszą spełniać szereg wymagań technicznych, wśród których można wyróżnić pewne cechy wzornicze. Niuans polega na tym, że urządzenia te są instalowane na zewnątrz. W związku z tym są one systematycznie poddawane działaniu pewnych negatywnych czynników, takich jak krople deszczu, śnieg, kurz, wiatr, mgła itp.

Jeśli wybierzesz niewłaściwy typ urządzenia oświetlającego, okres użytkowania nie będzie długi. Z tego względu oprawy elewacyjne muszą być dobrze uszczelnione, aby uniknąć kropelek wody lub kurzu. Do cech charakterystycznych należy również odporność na naprężenia mechaniczne, którą uzyskuje się dzięki zastosowaniu wysokiej jakości materiałów podczas produkcji.

Zalety oświetlenia lamp elewacyjnych

lampy elewacyjne

Okres użytkowania lamp elewacyjnych jest kilkakrotnie dłuższy niż innych typów żarówek. Ważne jest to, że kluczowe wskaźniki wydajności żarówek lamp elewacyjnych (np. jakość i strumień świetlny) nie zmieniają się w czasie. Dla porównania weźmy żarówki LED (ok. 100 tys. godzin), DRL (ok. 12 tys. godzin), lampy sodowe (średnio 25 tys. godzin), oprawy halogenowe (pracujące do 3 tys. godzin).