Fotel bujany gwarantem przytulnego mieszkania

FOTEL BUJANY RETRO NA PŁOZACH ABS

Fotel bujany przywodzi na myśl raczej ciepłe skojarzenia. Nawet w bajkach postać babci często ukazywana jest właśnie w takim fotelu, z kubkiem herbaty i książką w dłoni. Ten i wiele innych przekazów z mediów sprawiły, iż bujany fotel to niejako synonim relaksu, spokoju, odpoczynku. Co więcej, synonim ponadczasowy i sukcesywnie wprowadzany w elementy każdego niemal stylu wystroju wnętrz: od znanego z mroźnej i wietrznej północy, pełnego minimalizmu i prostoty stylu skandynawskiego, aż po zapierający wdech piersiach przepych późnego rokoko. Niemniej dwoma najbardziej pasującymi do bujanego fotela stylami są retro i vintage.

Ta sama epoka, różne style

Należy zacząć od tego, iż dwa wyżej wymienione style nie tyle się przeplatają, co po prostu się zazębiają. Obydwa dotyczą mniej więcej lat siedemdziesiątych XX wieku. Jednak fotel bujany vintage będzie się znacznie różnił od fotela bujanego retro. Dlaczego? Otóż pierwszy z nich w myśl idei przyświecającej projektowaniu mebli vintage będzie raczej skromny, w stonowanych barwach (designerzy stawiają na błękit, beż i biel, a także na blade i popielate odcienie różu). Drugi natomiast odpowiadać ma stylowi pełnemu sprzeczności, kontrastów, intensywności barw i kolorów – czyli poniekąd kompletnemu przeciwieństwu stylowi opisanemu wcześniej. Fotel bujany retro będzie więc bardziej efektowny i kolorowy.

Sklepy meblowe o konkretnej tematyce

Chcąc zakupić fotel bujany stylizowany na konkretną epokę, najlepiej znaleźć sklep specjalizujący się w dystrybucji mebli charakteryzowanych na konkretny styl. W przypadku retro i vintage wybór marek i producentów, gdyż są to chyba dwa najbardziej popularne w ostatnich latach style aranżacji wnętrz. Rekomendowane przez stylistów z całego świata fotele bujane vintage i retro z pewnością będą ozdobą każdego salonu. Więcej informacji o fotelach bujanych znajdź tutaj: https://tutumi.pl/fotel-bujany-retro-na-plozach-abs.html