Gdzie najlepiej pasują lustra wiszące?

Aranżując wnętrze koniecznie trzeba pamiętać o dodatkach. Lustra wiszące są wspaniałą dekoracją każdego pomieszczenia. Mogą pełnić funkcje praktyczne lub typowo dekoracyjne. Gdzie powiesić lustro, by wyglądało najkorzystniej?

Lustra wiszące w przedpokoju

lustro do salonu okragleHol jest zazwyczaj pomieszczeniem wąskim i mało przestronnym. Wykorzystanie lustra aż do podłogi może sprytnie powiększyć niewielką przestrzeń. Lustra wiszące w przedpokoju mogą pełnić aż trzy funkcje. Po pierwsze może optycznie powiększać przestrzeń, po drugie można się w nim przejrzeć wychodząc z domu. Trzecia zaleta to funkcja dekoracyjna, ponieważ lustra mogą być podświetlane ciekawym światłem LED lub znajdować się w zdobionej ramie, która przykuwa wzrok. Wiszące lustra są nieodłącznym elementem przedpokoju w każdym mieszkaniu.

Lustra w salonie

Chcąc powiększyć salon można wykorzystać lustra wiszące, doskonale powiększą przestrzeń oraz będą odbijać światło dodając przestrzeni blasku. W salonie lustra powinny być:

  • dopasowane do stylu całego pomieszczenia,
  • ozdabiane ciekawą ramą drewnianą lub metalową
  • stanowić wspaniały dodatek do aranżacji całego pomieszczenia.

Warto sprawdzić oferty sklepów internetowych jak Admix, by wiedzieć co jest aktualnie dostępne i modne, pomoże nam to w dostosowaniu swoich oczekiwań.

Jakie lustro do łazienki?

W toaletach i łazienkach przydadzą się lustra wiszące, ponieważ to tutaj wykonywane są czynności higieniczne, które wymagają przejrzenia się w swoim odbiciu. Golenie lub zrobienie makijażu jest niemożliwe bez lustra. Łazienka to miejsce, w którym powinno znajdować się wygodne lustro. Nie musi być aż do ziemi, wystarczy lustro nad umywalką, które może skrywać w środku funkcjonalną szafkę na kosmetyki.