Jakie doniczki ozdobne wybrać?

doniczki ozdobne

Gdy mamy taras, ogród lub balkon, to dobrze jest mieć także donice ozdobne, które przepięknie ozdobią naszą aranżację. Dzięki temu będziemy mogli trzymać kwiaty w doniczkach, które będą mogły stać na dworze przez cały rok.

Jakie doniczki ozdobne wybrać na taras i do ogrodu?

Przede wszystkim dobrze jest, by takie doniczki ozdobne były mrozoodporne i odporne na różne czynniki atmosferyczne takie jak deszcz, czy nadmierne promieniowanie słoneczne. Warto też zastanowić się nad materiałem i pojemnością doniczki, przez co możemy dopasować kwiaty do danej doniczki. Dobrze jest też wybrać doniczki pod względem:

  • koloru,
  • trwałości,
  • estetyki,
  • ciężkości.

Przy wyborze doniczek dobrze jest też zwrócić uwagę na to, czy można je przymocować do barierki balkonu lub tarasu. Modnym rozwiązaniem przy dużych donicach jest też to, by montować na dole kółka, które są pomocne przy przestawieniu doniczki. Dzięki temu jedna osoba będzie mogla bez problemu przenieść doniczkę.

doniczki ozdobne na parapecie

W jakich miejscach można położyć ozdobną doniczkę?

Dobrze jest umiejscowić przede wszystkim doniczki ozdobne tak, by były stabilne i nie mogły się przewracać przy silnych wiatrach. Takie doniczki świetnie wyglądają również tuż przed wejściem do domu, na tarasie czy balkonie. Mogą one być zawieszane, jak i stojące bezpośrednio na ziemi. Można również doniczki ozdobne umieścić na parapecie, na którym będą idealnie współgrały z całością aranżacji pomieszczenia. Możliwości postawienia takich doniczek jest mnóstwo i tak naprawdę tylko od naszej inwencji twórczej zależy to, w jaki sposób je rozmieścimy. Należy jedynie odpowiednio dobrać wielkość doniczki do kwiatka tak, by mógł rosnąć swobodnie.

Takie doniczki ozdobne można kupić w sklepach ogrodniczych stacjonarnych, jak i internetowych. Jest to też świetny pomysł na prezent urodzinowy czy na nowy dom. Dzięki temu możemy w praktyczny sposób obdarować znajomych i najbliższą rodzinę. Donic jest bardzo dużo do wyboru, przez co nie będzie możliwości, by ktoś dał dwie takie same doniczki.