Lampa stołowa – niezbędna dekoracja mieszkania

lampa na stolik

Dodatki sprawiają, że mieszkanie staje się eleganckie, i ciekawe. To one tworzą klimat. Wybierając wazony, poduszki czy dekoracyjne koce wprowadzamy elementy, które stanowią o charakterze mieszkania. Wybierając dodatki nie można zapomnieć o lampach stołowych. Jak wybrać idealne?

Jakie barwy dominują w salonie?


Wybierając lampę stołowa do pomieszczenia przede wszystkim należy zwrócić uwagę na kolory, które w nim dominują.

Klasyczny salon, w którym przeważają stonowane brązy i beże będzie wyglądał idealnie, gdy lampa również będzie w ciepłych barwach. Delikatnie beżowy klosz oraz brązowa podstawa będą idealnie komponowały się z otoczeniem.

Warto również skoncentrować się na kloszach, które mają kształt stożka lub walca. Dzięki temu światło będzie delikatnie rozproszone. W pokoju będzie przytulna atmosfera.

W nowoczesnym salonie sprawdzi się lampa na stół ze sklepu Elampy ze srebrnymi lub złotymi dodatkami. Szklana podstawa również będzie wyglądała bardzo interesująco. Do salonu industrialnego wybieramy lampy proste i surowe. Podstawa z metalu bądź kamienia będzie idealna. Sprawdzi się również lampa przypominająca fabryczny reflektor.

Nie tylko na stole


Lampy stołowe wcale nie muszą znaleźć swojego miejsca wyłącznie na stole w jadalni czy stoliku kawowym.

Lampa na stół ustawiona na komodzie, szafce rtv czy w kąciku wypoczynkowym to rozwiązanie, które sprawdzi się w salonie. W sypialni można ustawić lampki stołowe na szafkach nocnych czy toaletce.

Lampka stołowa to również świetny pomysł do pokoju dziecka. Nie tylko będzie dodatkowym oświetleniem pokoju, ale jednocześnie eleganckim elementem dekoracyjnym. Można ją postawić na stoliku koło łóżka czy biurku dziecka. Lampy stołowe mniejszych rozmiarów można ustawić na półkach, dzięki temu pokój naszego malucha zyska niesamowity klimat.

Lampa stołowa postawiona na parapecie okiennym to dekoracja, która zdobi nasze mieszkanie nie tylko od wewnątrz. Światło widziane od zewnątrz sprawia, że mieszkanie staje się przytulne i przyjemne.