Strelicja – rajski kwiat

Strelicja biała

Z pewnością wiele osób nie kojarzy tej rośliny, jednak większość, gdy ją ujrzy, od razu chce ją mieć w swoim domu. Mowa o strelicji, która słynie z pięknych, dużych liści o wyjątkowym kształcie, jak i z efektownych kwiatów w intensywnym kolorze. Czy ta roślina jest jednak dla każdego? W jakich warunkach będzie jej najlepiej? Jak o nią dobrze zadbać? Poniżej kilka przydatnych wskazówek.

Strelicja – to warto wiedzieć

Zanim klienci zdecydują się na zakup strelicji http://www.kwiatydonice.pl/strelicje/, powinni dowiedzieć się o tej roślinie doniczkowej czegoś więcej. Wbrew pozorom zanim przyniesie się nowy kwiat do domu, trzeba sprawdzić, czy jest się w stanie zorganizować mu właściwe warunki. Są rośliny, które uwielbiają być w miejscach nasłonecznionych, a są też takie, które zdecydowanie „uciekają” od promieni słonecznych. Strelicja jest uniwersalną rośliną, jednak w przypadku przegrzania lub wychłodzenia, nie uratuje się jej.

Strelicja – Piękne kwiaty i błyszczące liście

Strelicja to rodzaj rośliny doniczkowej, która pochodzi z Republiki Południowej Afryki i charakteryzuje się z uderzających, kolorowych kwiatów, które przypominają niezwykle kolorowego, rajskiego ptaka.
Strelicja charakteryzuje się dużymi, błyszczącymi liśćmi, które są ułożone w piękny wachlarz. Liście mogą osiągać naprawdę duże rozmiary i są wsparte na długich, mocnych łodygach, które mogą osiągnąć nawet kilkadziesiąt centymetrów wysokości. Najbardziej zauważalną cechą Strelicji są uderzające, kolorowe kwiaty, które przypominają ptaka. Kwiaty składają się z jasnopomarańczowych i niebieskich płatków ułożonych w unikalny, trójwymiarowy kształt. Kwiaty mogą mieć do kilkunastu centymetrów długości i są utrzymywane na długich, sztywnych łodygach, które wyrastają ze środka rośliny. Strelicja rozwinie się tylko w sprzyjających warunkach. Zdarza się nawet, że pierwsze kwiaty domownicy dostrzegają dopiero po trzech lub czterech latach od zakupienia rośliny. Warto więc być cierpliwym i odpowiednio pielęgnować strelicję od samego początku.