Wosk sojowy — poznaj jego zalety

Wosk sojowy — poznaj jego zalety

Wieczorne palenie świec w domu to ulubiona tradycja wielu osób w okresie jesienno-zimowym. Świece relaksują, zapewniają piękny zapach w całym pomieszczeniu, a także w wielu przypadkach stanowią niebanalną dekorację wnętrza. Niewielu jednak wie, że nie wszystkie świece wykonane są z tych samych składników. Niektóre z nich mogą być nawet szkodliwe. Z tego względu tak ważny jest świadomy wybór i zapoznanie się ze składem świecy przed dokonaniem zakupu.

Zalety świec sojowych 

Na półkach sklepowych najczęściej znaleźć możemy świece parafinowe. Zachęcają one niską ceną i dużą dostępnością. Warto jednak zauważyć, że nie są one zdrowe ani dla człowieka, ani dla środowiska. Najlepszym wyborem będą świece sojowe. Wosk sojowy ma bowiem wiele zalet:

  • jest on biodegradowalny, a co za tym idzie przyjazny dla środowiska;
  • podczas palenia nie uwalnia substancji szkodliwych i toksycznych;
  • jest łagodny, dzięki czemu można go palić w obecności kobiet w ciąży i dzieci;
  • jest całkowicie wegański;
  • jego czas palenia jest zdecydowanie dłuższy w porównaniu do innych świec;
  • charakteryzuje go neutralny zapach i kolor;
  • jest bezpieczny dla alergików. 
wosk sojowy

Produkcja świec sojowych w domu

Przygotowanie świec sojowych w domu może być świetnym sposobem na spędzenie wolnego czasu. Do wykonania takiej świecy potrzebny będzie wosk sojowy, szklany słoiczek, knot i olejek eteryczny o ulubionym zapachu. W pierwszej kolejności wosk sojowy należy rozpuścić w gorącej kąpieli wodnej. Następnie wystarczy przymocować knot (najlepiej wybrać ten drewniany lub bawełniany), dodać trochę olejku eterycznego i gotowe. Tak wykonana świeca z dodatkiem wosku sojowego z pewnością będzie przepięknym dopełnieniem wnętrza. Będzie ona gotowa do użytku po około 2-3 dniach od produkcji. Warto pamiętać, że spalanie świecy powinno trwać około 3-4 godzin, nie dłużej.