Zestaw do robienia świec sojowych w domu

Zestaw do robienia świec sojowych w domu

Świece pozwalają wykreować wyjątkową atmosferę w każdym domu. Sprzyja temu zarówno ich ciepłe światło, jak i szeroka gama aromatów w przypadku świec zapachowych. Wyjątkowy zestaw do robienia świec sojowych to prosty sposób na to, by samodzielnie stworzyć idealną kompozycję. Świece DIY doskonale sprawdzą się nie tylko we własnym mieszkaniu. To także świetny pomysł na prezent.

Zestaw do robienia świec

Świece z naturalnego wosku sojowego doskonale wyglądają i pięknie pachną. Nie są to jednak jedyne ich zalety. Zgodnie z badaniami, są one znacznie zdrowszym i ekologicznym wyborem niż produkty wykonane z parafiny. W dodatku zrobienie tego typu świecy w domu jest bardzo proste. Wystarczy kilka podstawowych elementów:

 – wysokiej jakości wosk sojowy,

 – olejki zapachowe – jeśli gotowy wyrób ma być świecą zapachową; najlepiej wykorzystać do tego celu naturalne olejki eteryczne,

 – knot – klasyczny, w formie bawełnianego sznureczka, lub drewniany, który w charakterystyczny sposób „strzela” podczas spalania, przywodząc na myśl drewno w kominku,

 – słoiczek lub inne naczynie, do którego można przelać rozpuszczony wosk.

Zestaw do robienia świec zawiera dołączoną instrukcję, dzięki której proces ich tworzenia będzie jeszcze łatwiejszy. Zarówno sam komplet, jak i wykonane za jego pomocą świeczki, będą doskonałym prezentem na święta, urodziny lub dowolną inną okazję.

zestaw do robienia świec sojowych

Świece sojowe – naturalne, zdrowe i wegańskie

Wosk, który wchodzi w skład zestawu do świec sojowych, jest w 100% naturalnym produktem roślinnym, pozyskiwanym z ziaren soi. Podczas spalania nie kopci i nie wydziela żadnych toksycznych substancji. W dodatku ma niską temperaturę topnienia, dzięki czemu zmniejsza ryzyko oparzeń. W przeciwieństwie do parafiny, w przypadku rozlania można go łatwo usunąć z każdej powierzchni. Neutralny kolor i zapach sprawia, że można dodawać do niego dowolne dodatki. W dodatku świece sojowe mogą być bezpiecznie stosowane przez osoby z alergiami, w ciąży oraz małe dzieci. To ekologiczna i zdrowsza alternatywa dla klasycznych świec parafinowych.