Jak wybrać kinkiet do łazienki?

czarny_kinkiet_do_lazienki (1)

Łazienka musi posiadać odpowiednie oświetlenie. W tym pomieszczeniu ważne jest dobre i jasne światło, przy którym będzie można wykonać doskonały makijaż. Oprócz głównego oświetlenia znajdującego się na suficie ważne są także dodatkowe lampki, które powinny znaleźć się w okolicy lustra.

Kinkiet łazienkowy

W sklepach z oświetleniem można znaleźć różnego rodzaju lampki, które doskonale pasują do łazienki. Producenci oferują różne wzornictwo, dzięki czemu z łatwością można kinkiety dopasować do nowoczesnych i klasycznych łazienek. Kinkiet do łazienki powinien posiadać także odpowiednią klasę wodoszczelności. Wiadomo, że w łazience jest zawsze duża wilgoć, a dodatkowo lampki są narażone na kontakt z wodą.

Jak wybrać oświetlenie do łazienki?

Na rynku jest bardzo wiele ciekawych wzorów kinkietów. Dla wielu osób jest to problem, gdyż nie mogą się zdecydować na konkretny model. Najlepszym rozwiązaniem jest kupno zestawu oświetleniowego. Na suficie najlepiej zamontować halogeny, które można rozmieścić na całej powierzchni. Nad lustrem powinien wisieć kinkiet łazienkowy z tej samej kolekcji. Jeśli łazienka jest duża, to także można zamontować lampki nad wanną lub pod prysznicem. Dzięki oświetleniu można w tym pomieszczeniu stworzyć niepowtarzalny klimat, który znakomicie się sprawdzi podczas relaksującej kąpieli.

Na co zwrócić uwagę wybierając lampy do łazienki?

Oświetlenie łazienkowe musi być przede wszystkim odporne na wilgoć. W tym celu należy przed zakupem sprawdzić parametr IP. Do łazienki najlepiej wybrać kinkiet, który posiada IP 44 lub większe. Taka lampa charakteryzuje się długą żywotnością i odpornością na wodę i wilgoć. Istotną kwestią jest także barwa światła. Kinkiet do łazienki może posiadać żarówkę o zimnym kolorze, dzięki temu znacznie łatwiejsze będzie robienie makijażu czy golenie się. Górne światło powinno być ciepłe, aby łazienka była przytulna. Dodatkowe oświetlenie, które może zostać umieszczone w okolicy wanny czy prysznica także powinno posiadać ciepłą barwę, która stworzy romantyczny klimat podczas długiej kąpieli.