Oświetlenie korytarza i przedpokoju – jak wybrać odpowiednie lampy?

oświetlenie przedpokoju

Dobre oświetlenie przedpokoju sprawia, że wnętrze staje się bardziej komfortowe i wygodne. Oświetlenie w niektórych miejscach holu wejściowego lub korytarza pomaga wyznaczyć strefę przestrzeni. Lampy podłogowe, ścienne, taśmy LED lub neonowe można wykorzystać do podświetlenia luster, obrazów, dekoracji, wieszaków na ubrania lub szaf.

Pomocnicze oświetlenie diodowe również ułatwia bezpieczne przejście w nocy. Można to zrobić, instalując oświetlenie punktowe na podłodze lub u dołu ścian w korytarzu.

Oświetlenie dekoracyjne do przedpokoju

Oświetlenie przedpokoju, które pełni funkcje dekoracyjne może podkreślić wystrój korytarza, dając efekt dekoracyjny. Wykorzystywane są również różne neony, panele, lampy retro i świece.

Innym sposobem na udekorowanie korytarza jest ozdobienie girlandami mebli, luster lub drzwi. Można je również wykorzystać do stworzenia kolorowego wzoru lub napisu na ścianie. Istnieją różne kształty i rozmiary korytarzy. Istnieją długie i wąskie przestrzenie, przestrzenie kwadratowe, małe pomieszczenia lub duży przestronny korytarz.

Jakie oprawy oświetleniowe są najlepsze do małego przedpokoju?

Odpowiednie byłyby duże lampy sufitowe o dużej mocy w połączeniu z oprawami wpuszczanymi. Jeśli wykończenie sufitu nie pozwala na zastosowanie oświetlenia punktowego, żyrandol można uzupełnić parą opraw ściennych o identycznym wzorze.

Oświetlenie małego przedpokoju w mieszkaniu wymaga przemyślanego projektu. W pomieszczeniu nie powinny powstawać niepotrzebne cienie i ciemne kąty. Jeśli zamierzasz umieścić szafę, jej uzupełnieniem będzie oświetlenie wpuszczane. Lampy na suficie muszą mieć strumień świetlny skierowany w jednym kierunku. Oświetlenie przedpokoju z opraw naściennych powinno być skierowane w górę.