lampa stojąca do pokoju dziecięcego- jak wybrać?

lampa stojąca do pokoju dziecięcego

Pokój dziecięcy to wyjątkowe pomieszczenie w każdym domu. Jest niezwykle przytulne, kolorowe i pełne ciepła, a rodzice dokładają wszelkich starań, aby dziecko czuło się w nim bezpiecznie. Pomieszczenie stanowi zatem połączenie placu zabaw, sypialni, jak i pokoju rekreacji i nauki. Aby wyraźnie oddzielić przestrzeń przeznaczoną do relaksu i odpoczynku od strefy zabawy, warto zadbać o właściwe oświetlenie. Inny rodzaj światła może wyznaczyć przestrzeń do codziennych aktywności, zapewniając doskonałą widoczność, podczas gdy delikatnie przytłumione oświetlenie zapewnia sprzyjające warunki do snu i odpoczynku.

Strefa relaksu i odpoczynku

Aby zorganizować odpowiednie miejsce do odpoczynku i snu, potrzebna jest lampka do pokoju dziecięcego, która wyróżnia się światłem o przytłumionym blasku, równomiernej emisji światła i ciepłej białej barwie. Takie założenia realizują między innymi lampy:

  • wiszące,
  • podłogowe z opcją regulacji natężenia strumienia, głównie lampa stojąca do pokoju dziecięcego,  
  • sufitowe.

Strefa zabawy i nauki

Aby zagwarantować dziecku właściwe warunki do zabawy i nauki, konieczne jest jasne światło o neutralnej barwie, które pobudza do twórczej pracy. Takie zadanie może spełniać lampka na biurko lub wybrane, punktowe źródło światła. Poza właściwym rodzajem światła należy zastanowić się także nad designem lampki, która w tym kontekście-pokoju dziecięcego- odgrywa duże znaczenie. W odniesieniu do najmłodszych największą popularnością zdobywają różnokolorowe oprawy, które imitują kształt zwierząt, popularnych postaci z bajek czy roślin. Ciekawym pomysłem są lampy, które przypominają kształt samolotów, które przybierają najczęściej formę wiszącej lampki do pokoju dziecięcego. Alternatywą mogą być jednak tradycyjne lampy z kloszem, ale wzbogacone ciekawym wzorem lub designem. Producenci proponują bogaty wybór lamp do pokoju dziecięcego, co sprawia, że można je dopasować zarówno do indywidualnych potrzeb rodziców i dzieci, jak i aranżacji pomieszczenia lub jego specyficznych wymagań.