Lustro okrągłe do łazienki – zalety i wady

LUSTRO BEZRAMOWE

Trudno sobie wyobrazić jakąkolwiek łazienkę bez choćby jednego lustra. Ten wydawać by się mogło prosty dodatek, stanowi ogromnie istotny element dla każdej łazienki. Nie tylko umożliwia przeglądanie się podczas pielęgnacji twarzy, lecz także jest w stanie znacznie powiększyć przestrzeń w łazience, dzięki czemu wydaje się większa i przestronniejsza. Ostatnimi czasy bardzo dużą popularnością zaczęły się cieszyć okrągłe lustra, które powoli wypierają model kwadratowe. Warto sobie przed zakupem takiego modelu zadać pytanie, jakie są jego najważniejsze cechy i jak się taki model powinno wybierać.

Zalety i wady okrągłego lustra

ścienne lustro okrągłe

Jeśli kogoś interesuje lustro okrągłe do łazienki, przede wszystkim powinien dokładnie poznać jego cechy, czyli jakie ma zalety, lecz przede wszystkim wady. Szczególnie duże znaczenie mają tu minusy takiego rozwiązania, ponieważ wiele osób zwracając uwagę na same zalety, dość poważnie cierpi po zakupie danego rozwiązania. Poznanie obu stron medalu jest podstawą, jeśli chce się zakupić taki element wyposażenia.
Jaka jest więc najważniejsza zaleta takiego lustra? Przede wszystkim wiedzieć trzeba to, że jest ono niezwykle atrakcyjne wizualnie. Lustra okrągłe wyróżniają się swoim kształtem w łazience, przykuwają wzrok i same w sobie stanowią rewelacyjną ozdobę. Co więcej, taki model jest także bardzo prosty w montażu. Najczęściej polega on na wywierceniu jednego otworu pod kołek rozporowy i zawieszeniu lustra na taśmie.

Najważniejsze wady lustra okrągłego

Jakie są natomiast wady tego rodzaju luster? Wiedzieć trzeba przede wszystkim to, że ich kształt znacznie ogranicza przestrzeń, którą się widzi w odbiciu. Takie lustro może i ładnie wygląda, lecz może być sporym problemem, jeśli ma być używane do wykonywania makijażu, golenia się czy też typowej dla łazienki pielęgnacji twarzy. Co więcej, lustro tego rodzaju to także dość wysoka cena, a także mniejsza dostępność w sklepie, co często oznacza konieczność czekania dłuższy czas na dostawę danego modelu.
Czy oznacza to, że takie lustro nie nadaje się do kupienia do łazienki? Oczywiście nie, lecz koniecznie trzeba znać powyższe minusy, aby móc np. z wyprzedzeniem zakupić lustro czy też wybrać jego większy model, aby zwiększyć przestrzeń przeglądania się w nim.