Na co zwracać uwagę podczas wyboru pufy do pokoju?

pufy do pokoj

Nie każde mieszkanie ani tym bardziej pokój jest w stanie pomieścić fotel, dlatego dobrym wyborem mogą okazać się pufy, które nie zajmują aż tyle miejsca. Nie tylko są one praktyczne i wszechstronne, lecz również stanowią doskonały schowek na drobne rzeczy, co tylko zachęca do ich wyboru.

Jak wybrać odpowiednie pufy do pokoju?

Ostatnimi czasy pufy do pokoju w NovoDom przybierają mnóstwo kształtów i form, a wśród nich wymienia się m.in.: do siedzenia, ze schowkiem, z oparciem, a także ozdobne oraz niskie, dzięki czemu zainteresowanie nimi stale rośnie. Przed zakupem należy jednak poważnie rozważyć kilka aspektów, by dobrać produkt dopasowany do indywidualnych potrzeb, a są to:

  • rodzaj i przeznaczenie – warto przemyśleć do którego pokoju planuje się wstawić pufę, ponieważ przykładowo w przedpokoju powinna być ona większa, aby można było na niej swobodnie usiąść i założyć buty. Warto także mieć na uwadze kwestię otwieranego siedziska, by móc ukryć drobne akcesoria, np. szaliki czy rękawiczki.
  • wymiary – dopasowuje się ją do danego wnętrza, aby nie zajmowała zbyt wiele przestrzeni, a jednocześnie właściwie się prezentowała i spełniała swoją rolę w pokoju.
  • kształt – do wyboru są okrągłe, kwadratowe, prostokątne, a nawet trójkątne, dlatego trzeba dopasować ją do wystroju wnętrz, by odpowiednio się wpasowała.
  • materiał i jakość wykonania – może być ona wykonana niemalże z każdego materiału, choć najczęściej stosowany jest modny welur oraz syntetyczna skóra.
  • dopasowanie do stylu wnętrza – mimo że pufy są praktyczne, dobrze jest zwracać uwagę na aspekt wizualny, by produkt pasował do wnętrza i sprawiał jedynie pozytywne wrażenie.
  • wytrzymałość – maksymalne obciążenie jest niezwykle istotne, ponieważ małe pufy wytrzymują zwykle ciężar od 80 do 100 kg, natomiast solidniejsze modele nawet powyżej 150 kg.
  • Jaką pufę do pokoju ostatecznie wybrać?
  • Pufy do pokoju sprawdzają się fantastycznie zarówno jako element dekoracyjny, jak i wypoczynkowy, a w zależności od potrzeb mogą być przeznaczone dla jednej lub wielu osób. Przed zakupem należy rozważyć najważniejsze kwestie, począwszy od wielkości i kształtu, a kończąc na materiale, z którego są wykonane. Wybór jest kwestią indywidualną i zależną przede wszystkim od pokoju, w którym pufa zostanie umieszczona, dlatego tak ważne jest przemyślenie każdego aspektu przed dokonaniem ostatecznego wyboru.
pufy do pokoj

Jaką pufę do pokoju ostatecznie wybrać?

Pufy do pokoju sprawdzają się fantastycznie zarówno jako element dekoracyjny, jak i wypoczynkowy, a w zależności od potrzeb mogą być przeznaczone dla jednej lub wielu osób. Przed zakupem należy rozważyć najważniejsze kwestie, począwszy od wielkości i kształtu, a kończąc na materiale, z którego są wykonane. Wybór jest kwestią indywidualną i zależną przede wszystkim od pokoju, w którym pufa zostanie umieszczona, dlatego tak ważne jest przemyślenie każdego aspektu przed dokonaniem ostatecznego wyboru.

W przypadku salonu dobrze będzie umieścić pufę obok kanapy albo narożnika, choć można również zdecydować się na umieszczenie kilku mebli w rogu pokoju, tworząc w ten sposób miejsce przeznaczone wyłącznie do odpoczynku. Jeśli chodzi o przedpokój, istotną kwestią jest rozmiar pufy, by można było swobodnie na niej usiąść i jednocześnie nie zajmować zbyt wiele przestrzeni, a odpowiednim miejscem może okazać się powierzchnia pod wieszakami. W pokoju dla dziecka również często umieszcza się pufy, a w szczególności typu sako, które wspaniale wpasowują się w wystrój dziecięcego pokoju i nie przeszkadzają dziecku w codziennej zabawie.