Ścianki prysznicowe – co warto o nich wiedzieć?

Dzięki ściankom prysznicowym można z powodzeniem dopasować wielkość kabiny natryskowej do swoich preferencji oraz potrzeb. Elementy te pozwalają również na takie zaaranżowanie łazienki, aby była ona nie tylko estetyczna, ale także funkcjonalna nawet w przypadku małego metrażu. Warto wiedzieć, że ścianki prysznicowe mają wiele zalet. Dzięki nim można stworzyć wygodny prysznic dosłownie w każdym miejscu i w każdych warunkach.

Co więcej, szklana powierzchnia standardowej ścianki prysznicowej ma dość naturalny wygląd, dlatego sprawdza się w każdej łazience wpasowując się w jej wystrój nie dominując nad resztą elementów. Ścianka prysznicowa bez zdobień dzięki temu, że jest całkowicie przezroczysta pod kątem wizualnym nie zabiera miejsca i nie „zmniejsza” pomieszczenia. Należy wiedzieć, że ściankę prysznicową można zamontować zarówno na podłodze łazienki, jak i na brodziku. 

Ścianki prysznicowe – uniwersalne rozwiązanie do każdej łazienki

Podczas wyboru odpowiedniej ścianki wiele osób zastanawia się, czy warto wziąć pod uwagę grubość szkła. Należy pamiętać, iż bardziej istotną kwestią jest to, jaki rodzaj drzwi prysznicowych wybierzemy i dopiero do nich należy dobierać grubość szkła. Jeśli chodzi o drzwi przesuwne z dolnym i górnym torem to zupełnie wystarczająca będzie ścianka o grubości 4 mm.

W przypadku drzwi jedynie z torem górnym bezpiecznym rozwiązaniem jest wybranie ścianki o grubości 6 mm. Jeżeli chodzi o drzwi uchylne lub też bezprofilowe najlepiej wybrać ściankę o grubości 8 mm, lub 10 mm.

Ekonomiczne rozwiązanie

Dzięki ściankom prysznicowym można nie tylko stworzyć elegancki i funkcjonalny prysznic, ale także zadbać o stan konta. Jest to związane z faktem, iż zarówno zakupienie szkła na ściankę, jak i zamontowanie całej konstrukcji jest proste oraz tanie.

Tego rodzaju rozwiązania stosuje się nie tylko w domach o dużej powierzchni, w których jest sporo przestrzeni, ale także w malutkich mieszkankach, gdzie liczy się ilość dostępnego miejsca.