Jak urządzić nowoczesny salon?

Modne wnętrza ujmują nie tylko oryginalnym designem, ale też wysoka funkcjonalnością. W komfortowy sposób można urządzić każde pomieszczenie, niezależnie od metrażu. Bardzo pomocny jest oczywiście szeroki asortyment, oferowany w sklepach stacjonarnych i online. W sprzedaży nie brakuje też efektownych dodatków, którymi można uzupełnić cały projekt aranżacyjny. Nieco więcej uwagi warto poświęcić na zaaranżowanie salonu, w którym domownicy spędzają sporo swojego wolnego czasu.

Rozplanowanie przestrzeni w nowoczesnym salonie

obrazy do salonuPrzed zakupem mebli warto dokładnie przemyśleć całą koncepcję aranżacyjną. Wyposażenie powinno być dostosowane do metrażu oraz spójne z konkretnymi potrzebami użytkowników. Wiele takich produktów dostępnych jest w salonach meblowych oraz w sklepach z wyposażeniem dla domu. Co ważne – modny design jak najbardziej można pogodzić z wygodą i wysoką jakością. W nowatorskim salonie powinny być uwzględnione komfortowe meble wypoczynkowe oraz wyposażenie przeznaczone do przechowywania rzeczy codziennego użytku, np. różnego rodzaju szafy i komody.

Producenci oferują szeroki wybór oryginalnych kanap i narożników, które można dopasować do strefy relaksu w salonie. W ramach efektownego kompletu można również dobrać praktyczne fotele oraz pufy. W takim miejscu powinien się również znaleźć stylowy stolik kawowy oraz funkcjonalna szafka pod telewizor. Do przechowywania odzieży oraz innych rzeczy doskonale nadają się pojemne komody, dostępne w różnych stylach i kolorach. W większym salonie można również wykorzystać praktyczne regały oraz szafy, dzięki którym możliwe będzie uporządkowanie dużej ilości ubrań, a nawet wyeksponowanie dekoracji w przypadku modeli z otwartymi półkami.

Dodatki – ważny aspekt aranżacyjny nowoczesnego salonu

W atrakcyjnym salonie powinny się znaleźć praktyczne i gustowne tekstylia, które nadają przestrzeni przytulności. Bardzo ważny jest wystrój okna – w sprzedaży oferowane są efektowne firany i zasłony, w różnych wzorach i kolorach. Do charakteru pomieszczenia warto też dobrać miękkie narzuty i designerskie poduszki, które będą zdobiły meble wypoczynkowe. Do nowoczesnych aranżacji świetnie pasują też dekoracje ścienne, np. kreatywnie wykonane obrazy lub nowatorskie zegary. Dopełnieniem wnętrza mogą być wiszące półki, na których będą umiejscowione różne ozdoby oraz pamiątki.

Warto również zobaczyć pomysły jak urządzić nowoczesny salon od SFMeble, wiele ciekawych rozwiązań, jest czym się inspirować.