Wieszak na ubrania zainspirowany naturą

Architekcie wnętrz coraz częściej wybierają aranżacje zainspirowane naturą, o czym świadczą pojawiające się w sklepach z wyposażeniem wnętrz dekoracje. W takiej aranżacji każdy detal jest ważny, dodatki muszą pasować do siebie pod względem koloru i charakteru. Powoli odchodzi się od wnętrz przeładowanych dekoracjami, stawia się raczej na praktyczne i ładne przedmioty. Jednym z takich praktycznych dodatków jest wieszak na ubrania.

Wieszak na ubrania zgodny ze współczesnymi trendami

wieszak-stojacy-nataneWieszak ubraniowy to niezbędny w każdym domu i mieszkaniu przedmiot, który spełnia doskonale swoją funkcję – przechowywania odzieży wierzchniej. Zgodnie z obowiązującymi trendami wieszaki stojące przyjmują formy proste, maksymalnie uproszczone. Z kolei te naścienne mogą, choć nie muszą, wyróżniać się ciekawym designem. Wieszak na ubrania, zaprojektowany w zgodzie ze współczesną modą, musi nawiązywać w jakimś stopniu do naturalnego piękna przyrody. Zatem będą to zarówno proste i minimalistyczne wieszaki naścienne wykonane z drewna, jak i te wykonane z metaloplastyki, uformowane na kształt np. liści, traw, czy drzew. Oto krótka lista najczęściej spotykanych modeli wieszaków:

  • wieszak w kształcie drzewa
  • ażurowa kompozycja z liści egzotycznych roślin
  • wieszak naścienny z ze zwierzątkami
  • wieszak naścienny wykonany z drewna w naturalnych kolorach.

Dodatkowo warto przed zakupem rozeznać się z ciekawymi ofertami jak w sklepie SFMeble: https://www.sfmeble.pl/c/wieszaki-stojace-akcesoria-przedpokoj które są mniej standardowe niż te które możemy spotkać w większości sklepów.

Wieszak na ubrania – stojący czy wiszący?

Choć najczęściej kupowanymi wieszakami są te wiszące na ścianach, wciąż jeszcze stosuje się rozbudowane wieszaki stojące, na których z każdej strony można zawiesić płaszcz czy kurtkę. Ten model sprawdza się w poczekalniach, biurach, ośrodkach zdrowia lub kawiarniach. Wieszak na ubrania do zawieszenia na ścianie najczęściej spotyka się w domach lub mieszkaniach, tuż za drzwiami wyjściowymi. Nieodzownym kompanem wieszaka jest wysokie lustro, półka na buty oraz ławka. Taki zestaw pozwala sprawnie przygotować się do wyjścia. Aby zyskać pozytywne nastawienie na cały dzień, warto zadbać o to, aby przed wyjściem z domu nasycić oczy pozytywnymi wrażeniami, np. widokiem wesołego wieszaka na ubrania, na którym przycupnęły kolorowe ptaszki.